péntek, december 14, 2018
Betûméret
 • Védetté nyilvánított Vásárosnamény-Vitka között húzódó „Vitkai Platánfasor” helyi jelentőségű védett természeti terület

  Bővebben

 • Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

  Bővebben

 • Zoárd nap környékén Vásárosnaményban a régi Kraszna hídon idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a város névadó legendájáról elnevezett Sokadalom. zoardnap.hu

  Bővebben

 • A Lónyayak  a honfoglalással egy időben kerültek a térségbe. Közülük sok jeles tudós, udvari főember, magas állami tisztségviselő, kiváló magyar hazafi került ki. Meghatározó szerepet játszottak a terület életében.   

  Bővebben

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Általános közzétételi lista

Szervezeti,személyzeti adatok Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok Gazdálkodási adatok

Bővebben

Közérdekű adatok

Közbeszerzések,sportkoncepció, szerződések, mellékletek, előterjesztések, nyilvántartások, cselekvési program

Bővebben

Testületi anyagok

Meghívók, testületi anyagok, testületi döntések, jegyzőkönyvek.

Online Kapcsolatfelvétel

Közvetlen kapcsolatfelvétel az Önkormányzattal.

Polgármester köszöntő

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Vásárosnamény város hivatalos honlapján!

Bízom abban, hogy weboldalunkon nézelődve megismerik Vásárosnamény nevezetességeit, a város és a környék természeti értékeit, múltját és jelenét. Vásárosnamény Magyarország Észak- keleti részén, Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében, a Tisza, Szamos és a Kraszna folyók találkozásánál fekszik. 1969- ben egyesült Gergelyiugornyával és Vitkával, majd 1979- ben városi rangot kapott. A város a beregi térség oktatási, kulturális, egészségügyi, gazdasági, kereskedelmi, idegenforgalmi és közlekedési centruma. Itt található a Felső- Tisza vidék legjobb adottságú Tiszai szabad strandja. A város kiemelkedő látványossága a tájegység páratlan régészeti, néprajzi értékeit és történetét bemutató Beregi Múzeum. A turisták által is elismert gyűjteményének 2007-től a felújított Tomcsányi- kastély ad otthont.  A belváros jellegzetes épülete a műemlék református templom. A városnéző látogatónak a szatmár - beregi táj ételkülönlegességeit is érdemes megismerni. A város vendéglátási kapacitása megyei viszonylatban is kiemelkedő. 2010-ben lettem Vásárosnamény polgármestere. Eddigi munkám során számos kihívással, feladattal találkoztam. Munkatársaimmal közösen azon dolgozunk, hogy városunkban minél élhetőbb környezetet sikerüljön megteremtenünk. Igyekszünk felkutatni a városunk számára értékes és előnyös lehetőségeket, pályázatok írásával és a lehető legkedvezőbben kihasználni az Európai Unió nyújtotta projekteket is. Törekszünk arra, hogy fejlesszük városunkat, munkahelyeket teremtsünk, hogy a városlakók valóban érezhessék, hogy biztonságuk és boldogulásuk egyaránt fontos nekünk.
Vásárosnamény és környéke rengeteg látnivalót rejt magában, lakói kedves, vendégszerető emberek. Bízom abban, hogy nem csak virtuálisan, hanem személyesen is ellátogat hozzánk!

Kellemes időtöltést és jó böngészést kívánok!                                                                                                                                               Tisztelettel: Filep Sándor, polgármester 
   
   

 

Good food good farming”

Egészséges étel helyi gazdáktól

BEREGI FŐZŐKLUB 2018.12.18.-19.

 

A Beregi Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a “Beregi Főzőklub” keretében

ADVENTI JÓTÉKONYSÁGI FŐZŐVERSENYT szervez.

A főzőversenyen a Főzőklub tagjai vesznek részt:

A Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Természetbarát Diákköre A Lónyay [ ... ]

HírekBővebben...

ELFOGADTÁK AZ ILLEGÁLIS KUTAK MORATÓRIUMÁNAK 2020-IG TÖRTÉNŐ MEGHOSSZABBÍTÁSÁT

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére a Magyar Országgyűlés elfogadta az illegálisan kialakított kutak bírságmentes fennmaradására korábban 2018. december 31-ig szóló időpont 2020 végéig történő meghosszabbítását.

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) [ ... ]

HírekBővebben...

Megyénk teljes területén, minden településén a lakossági tulajdonú ingatlanok és a társasházak ég éste rm é k-eIvezetőinek rendszeres felülvizsgálatát a katasztrófavédelem szakemberei végzik el. Érdemes megtervezni és ütemezni a karbantartással, ellenőrzéssel kapcsolatos feladatokat. Célszerű ugyanis nem a fűtési szezonra vagy a szezon előtti utolsó napokra halasztani [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testülete a BURSA HUNGARICA  felsőoktatási önkormányzati ösztöndíjpályázatok elbírálásáról szóló 132/2018. (XI. 29.) önkormányzati határozata alapján 20 fő „A” típusú pályázót részesített támogatásban.

 

A támogatások havi összege 5 000 Ft.

Összesen benyújtott érvényes pályázatok száma:

„A” [ ... ]

HírekBővebben...
Tisztelt Hölgyem/Uram! Tájékoztatom, hogy a Képviselő-testület döntött az időskorúak támogatásáról.

Tájékoztatom, hogy a Képviselő-testület döntött az időskorúak támogatásáról.

 

Támogatásra jogosultak – anyagi körülményeiktől függetlenül – azok, akik

Vásárosnamény városban bejelentett (állandó) lakóhellyel rendelkeznek, Vásárosnamény településen kívül tartózkodási cím nem került részükre megállapításra, december 31. napjáig betöltötték [ ... ]

HírekBővebben...
Mikulás futás! 2018. december 8-án 12.00 órakor Kisvarsány-Vásárosnamény- Kisvarsány

A kisvarsányi kerékpárút felavatása futással, gyaloglással, kerékpározással. Találkozás délben Kisvarsányban, a falu elején, parkolás a Zatol Kft előtt, onnan befutunk a Szabadság térre (a református templomig - 2,2 km), ahol forró tea, Szilva-belépő, csokimikulás vár mindenkit. Aki bírja, visszafut a rajthoz!

Lehet jönni Mikulás ruhában, sapkában!

Mindenkit várunk!                                                [ ... ]

HírekBővebben...

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunknál korábban nem elérhető, de a mai kornak megfelelő, és jogosan elvárható funkciókkal bővült az ügyfélkiszolgálás: E-számla, mobil applikációs ügyintézés, vízcenter oldal, online bankkártyás fizetés.

Amint arról korábban tájékoztattuk Önöket, az új, korszerűbb integrált vállalatirányítási rendszerre történő átállás a Tiszamenti [ ... ]

HírekBővebben...

A téli hónapokban a hagyományos fűtést használó ingatlanoknál sok hamu képződik. A hamu és a salak a kuka ürítésekor szállóporként jelentkezik, így veszélyt jelent a hulladékszállítást végző dolgozóink egészségére és a gépek működőképességére is. A forró hamu megrongálja a gyűjtőedényt és rendkívül tűzveszélyes a hulladékgyűjtő autóba kerülve! A forró [ ... ]

HírekBővebben...

UtcaTerületHrsz.Házszám -tólHázszám -ig DátumIdőpont(tól)Időpont(ig)Megjegyzés Gátőrház Egész utca       2018-12-03 08:00 15:00   Tisza utca Egész utca       2018-12-03 08:00 15:00   Tiszapart Sólyomsétány Egész utca       2018-12-03 08:00 15:00   Kócsag sétány Egész [ ... ]

HírekBővebben...

Megújulunk! A székesfehérvári Tarsoly Ifjúságért Egyesület, számos együttműködő szervezettel közösen, „A mi Európánk” című sikeres vetélkedősorozat folytatásaként a 2018/2019. tanévben magyarországi és határon túli magyar középiskolások számára meghirdeti a „Hétköznapok Európája” című vetélkedőt.

Fontosnak tartjuk, hogy a fiatalok gyarapítsák ismereteiket [ ... ]

HírekBővebben...

Pár tanács a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt-től

A téli fagy maradandó kárt okozhat a háztartások belső vízhálózatain, az elfagyott szerkezetek cseréje akár 20.000 Ft, vagy azt meghaladó összeg is lehet, nem beszélve a fagy okozta csőtörésből eredő vízelfolyásról. A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. néhány hasznos tanáccsal hívja fel a figyelmet arra, hogy kis [ ... ]

HírekBővebben...

AZ „ÉSZAKKELET-MAGYARORSZÁGI – SZENNYVÍZELVEZETÉSI ÉS -KEZELÉSI FEJLESZTÉS 2. (ÉKMO 2)” CÍMŰ PROJEKT LAKOSSÁGI FÓRUMÁRA

VÁSÁROSNAMÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA tisztelettel meghívja az érdeklődőket a KEHOP-2.2.2-15-2016-00095 azonosítószámú projekt keretében szervezett lakossági fórumára.

A lakossági fórum helyszíne:
Vásárosnamény-Gergelyiugornya, Művelődési [ ... ]

HírekBővebben...
További Híreink

Bicycle round tour in Bereg (1 day)

Length of the tour: ~60 km

On a flood protection levee crest, on a flood controlling levee crest and on public road

Vásárosnamény – Tákos – Csaroda – Márokpapi – Tarpa – Tivadar – Vásárosnamény

 

You can go along starting from Vásárosnamény on a bicycle path, on the public road number 41, and then on the flood controlling levee crest all the way to Tarpa! (You can download the map: www.szatmarbereg.info )

Tákos: home of the cross stitch of Bereg, you can explore the famous reformed church with its wattle-and-daub.

Csaroda: You can find one of the most beautiful late Roman style rural churches here, the church of the smiling saints.

Márokpapi: You can visit the early gothic style historic church, which was built in the 13th century.

You need to leave the levee crest after Márokpapi. You can ride on a low-traffic public road until Tivadar.

Tarpa: The only remaining dry mill in the Northern area beyond the Tisza can be found here.Viewing the statue of Tamás Esze, the tomb of Endre Bajcsy-Zsilinszky and the medieval reformed church. Visiting the Tarpa Manufacture pálinka distiller and tasting pálinka. You can hike on the high-mountain of Tarpa, get to know the local natural endowments and wildlife with the help of the Szőlőhegy nature trail.  

Tivadar: You can take a short walk on the coast of Tisza.You can return to Vásárosnamény by riding on the flood protection levee crest.

 

Bicycle star tour in Szatmár-Bereg (3 days)

On flood protection levee crest, on a flood controlling levee crest and on public road

 

Day 1: Vásárosnamény – Tákos – Csaroda – Márokpapi – Tarpa – Vásárosnamény ~60 km

You can go along starting from Vásárosnamény on a bicycle path, on the public road number 41, and then on the flood controlling levee crest all the way to Tarpa! (You can download the map: www.szatmarbereg.info )

Vásárosnamény: Museum of Bereg, Hunting Exhibition. Tákos: Reformed church with a wattle-and-daub. Csaroda: Church of the smiling saints.  You need to leave the levee crest after Márokpapi. You can ride on a low-traffic public road until Tivadar.

 Tarpa: dry mill, statue of Tamás Esze, tomb of Endre Bajcsy-Zsilinszky, medieval reformed church, Tarpa Manufacture pálinka distiller, high-mountain of Tarpa, Szőlőhegy nature trail. Tivadar: A short walk on the coast of Tisza.You can return to Vásárosnamény by riding on the flood protection levee crest.

 

Day 2: Vásárosnamény – Olcsvaapáti – Panyola – Kisar – Nagyar – Tivadar – Vásárosnamény ~ 40 km

From Vásárosnamény you can ride on a low-traffic public road to Olcsvaapáti, and then you can take the ferry across the Szamos-river while reminiscing.After this you need to take the road to the levee crest. Panyola: Visiting the Panyolai Szilvórium pálinka distiller. Arriving to Tivadar you can ride on a public road. Kisar: House of Nature visitors centre. Nagyar: Luby Interactive Castle Museum and the antique garden of roses, Petőfi-tree. Turn back to Tivadar, and then you can return to Vásárosnamény on the levee crest.

 

Day 3: Vásárosnamény – Lónya ~ 60km

You can ride on the levee crest from Vásárosnamény all the way to Lónya. You can explore the characteristics of the cultural landscape of Bereg, wooded pastures, watery meadows; in the distance the patches of forest, which make this landscape so unique. After arriving to Lónya you can visit the reformed church which was built in the 13th century, where beautiful murals were discovered. You can also view the chapel of the Lónyay family.

Vásárosnaményi Ifjúsági Klub          

 

 

 

 

 

OTP HK 970x250 1019

Eseménynaptár

December 2018
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

KÖZÖS ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL

Cím: 4800 Vásárosnamény
Tamási Áron u. 1.
Tel/Fax.: (06-45) 470-022; 470-035; 470-225
E-mail: hivatal@vasarosnameny.hu

Hivatali ügyfélfogadás
Hétfő: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 12:00
Péntek: 8:00 - 12:00

 

Térítési díj befizetés és ügyintézés
Hétfő: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Péntek: 9:00 - 10:00

 

Vásároisnaményi Járási Hivatal Kormányablak Osztály

Cím:4800 Vásárosnamény, Tamási Á. u. 1.
Tel: 45/795-079 Fax:45/795-080 (az ügyintézők melléken érhetőek el)
Időpontfoglalás: személyesen, telefonon, interneten (magyarorszag.hu)

Nyitvatartás
Hétfő: 7:00 - 17:00
Kedd: 8:00 - 16:00
Szerda: 8:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 18:00
Péntek: 8:00 - 16:00

(16 óra után csak bankkártyás fizetésre van lehetőség)

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI KORMÁNYHIVATAL VÁSÁROSNAMÉNYI JÁRÁSI HIVATAL
további elérhetőségei, egyébb információk

Top Free Bets Bonuses view here.

xmlns:og="http://ogp.me/ns#" xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"