vasárnap, október 21, 2018
Betûméret
 • Védetté nyilvánított Vásárosnamény-Vitka között húzódó „Vitkai Platánfasor” helyi jelentőségű védett természeti terület

  Bővebben

 • Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

  Bővebben

 • Zoárd nap környékén Vásárosnaményban a régi Kraszna hídon idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a város névadó legendájáról elnevezett Sokadalom. zoardnap.hu

  Bővebben

 • A Lónyayak  a honfoglalással egy időben kerültek a térségbe. Közülük sok jeles tudós, udvari főember, magas állami tisztségviselő, kiváló magyar hazafi került ki. Meghatározó szerepet játszottak a terület életében.   

  Bővebben

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Általános közzétételi lista

Szervezeti,személyzeti adatok Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok Gazdálkodási adatok

Bővebben

Közérdekű adatok

Közbeszerzések,sportkoncepció, szerződések, mellékletek, előterjesztések, nyilvántartások, cselekvési program

Bővebben

Testületi anyagok

Meghívók, testületi anyagok, testületi döntések, jegyzőkönyvek.

Online Kapcsolatfelvétel

Közvetlen kapcsolatfelvétel az Önkormányzattal.

Polgármester köszöntő

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Vásárosnamény város hivatalos honlapján!

Bízom abban, hogy weboldalunkon nézelődve megismerik Vásárosnamény nevezetességeit, a város és a környék természeti értékeit, múltját és jelenét. Vásárosnamény Magyarország Észak- keleti részén, Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében, a Tisza, Szamos és a Kraszna folyók találkozásánál fekszik. 1969- ben egyesült Gergelyiugornyával és Vitkával, majd 1979- ben városi rangot kapott. A város a beregi térség oktatási, kulturális, egészségügyi, gazdasági, kereskedelmi, idegenforgalmi és közlekedési centruma. Itt található a Felső- Tisza vidék legjobb adottságú Tiszai szabad strandja. A város kiemelkedő látványossága a tájegység páratlan régészeti, néprajzi értékeit és történetét bemutató Beregi Múzeum. A turisták által is elismert gyűjteményének 2007-től a felújított Tomcsányi- kastély ad otthont.  A belváros jellegzetes épülete a műemlék református templom. A városnéző látogatónak a szatmár - beregi táj ételkülönlegességeit is érdemes megismerni. A város vendéglátási kapacitása megyei viszonylatban is kiemelkedő. 2010-ben lettem Vásárosnamény polgármestere. Eddigi munkám során számos kihívással, feladattal találkoztam. Munkatársaimmal közösen azon dolgozunk, hogy városunkban minél élhetőbb környezetet sikerüljön megteremtenünk. Igyekszünk felkutatni a városunk számára értékes és előnyös lehetőségeket, pályázatok írásával és a lehető legkedvezőbben kihasználni az Európai Unió nyújtotta projekteket is. Törekszünk arra, hogy fejlesszük városunkat, munkahelyeket teremtsünk, hogy a városlakók valóban érezhessék, hogy biztonságuk és boldogulásuk egyaránt fontos nekünk.
Vásárosnamény és környéke rengeteg látnivalót rejt magában, lakói kedves, vendégszerető emberek. Bízom abban, hogy nem csak virtuálisan, hanem személyesen is ellátogat hozzánk!

Kellemes időtöltést és jó böngészést kívánok!                                                                                                                                               Tisztelettel: Filep Sándor, polgármester   
   

2018. 10. 19-én az Ukrán-Magyar etilén távvezeték szénhidrogén mentesítésére  kerül sor, amely a vezeték tartalmának lefáklyázásával jár. A fáklyázási tevékenység során jelentős mértékű láng- és füst jelenségek kialakulásával kell számolni, amelyet várhatóan erőteljes zajhatás követ.
A fáklyázás helyszíne: Vásárosnamény szakaszoló állomás.

HírekBővebben...
Pályázat (pénzügyi-gazdálkodási ügyintéző)

Vásárosnaményi Közös Önkormányzati Hivatal

a "Közszolgálati tisztviselőkről szóló" 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése

alapján

pályázatot hirdet

Vásárosnaményi Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzője
Jándi Állandó Kirendeltség

pénzügyi-gazdálkodási ügyintéző

munkakör betöltésére.

 

A közszolgálati jogviszony időtartama: határozatlan [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumával

együttműködve, az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet alapján
 ezennel kiírja a 2019. évre

a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot

felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok számára,

összhangban

 

a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumával együttműködve, az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet alapján

ezennel kiírja a 2019. évre

a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot

felsőoktatási hallgatók számára

a 2018/2019. tanév második és a 2019/2020. tanév első félévére vonatkozóan,

összhangban

 

a [ ... ]

HírekBővebben...
TISZTELT LAKÓK!

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Fehérgyarmati Járási Hivatalának Élelmiszerlánc- Állategészségügyi Osztályának határozata alapján, dr. Szilágyi Péter mint a Vásárosnamény Közös Önkormányzati hivatal Jegyzője

 

2018. október 3. és 2018. október 23. között
Jánd, Olcsva, Vásárosnamény települések tekintetében
ebzárlatot és legeltetetési tilalmat [ ... ]

HírekBővebben...
TÁJÉKOZTATÓ (várakozás nélküli ügyintézés)

Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt Felhasználóinkat, hogy Társaságunk, a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. az SAP vállalatirányítási rendszerre történő átállást követően a napokban megküldte a 2018. július, augusztus havi számlákat. Ezek kézhezvételét követően megnövekedett a telefonos ügyfélszolgálatunkra, a Call Centerre (+36 80 205-157) beérkező megkeresések száma, [ ... ]

HírekBővebben...
Lomtalanítás 2018. október 2-5

Az Észak-alföldi Környezetgazdálkodási Kft. 2018. október 2-5. közötti időszakban végzi a lomtalanítást a vegyes hulladék gyűjtési napján, azzal azonos időpontban. Kérik a lakosságot, hogy a lomokat az ingatlanuk elé, saját hulladékgyűjtő edényeik mellé helyezzék ki. Felhívják a figyelmet arra, hogy tilos az alábbi hulladékokat kihelyezni, mivel azokat Társaságuk nem [ ... ]

HírekBővebben...

A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. értesíti a Tisztelt Felhasználókat, hogy 2018.09.24-től - 2018.09.25-ig 2200 órától 0600 óráig  az egészséges ivóvíz biztosítása érdekében Vásárosnamény-Vitka település ivóvízhálózatán csőhálózat mosatást végez. A munkálatok átmeneti enyhe nyomáscsökkenéssel, vízzavarosodással járhatnak. Tiszamenti Regionális Vízművek [ ... ]

HírekBővebben...

A MOL Petrolkémia Zrt. tájékoztatja az önkormányzatot, hogy 2018.09.19 - 09.21-e között a MOL Petrolkémia Zrt. tulajdonába tartozó ukrán-magyar etilén távvezeték inertmentesítésére kerül sor, amely a vezeték fáklyázásával jár. A fáklyázási tevékenység során jelentős mértékű láng- és füst jelenségek kialakulásával kell számolni, amelyet várhatóan erőteljes [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény’s Sights

Tomcsányi castle – Museum of Bereg

 

Tomcsányi castle is a Baroque castle which can be admired in its complete beauty since 2007, and it gives place to the collection of the Museum of Bereg. The preserved historic building with arcades, pillared porch, four towers and corner rooms used to be the residence of the Lónyay family. Ferenc Rákóczi II was staying here when he issued the „Namény edict” in which he invited the noblemen of Szabolcs to fight. In the museum a permanent exhibition demonstrates the prehistory of Bereg ad the era of the Conquest. At this exhibition demonstrating the folk culture of the region there can be seen not only the nationally renowned collection of iron stoves and pig-iron, but also an embroidery and folk weave collection of Bereg, Easter eggs of Bereg, architectural monuments, furnishment and other household objects.

 

Opening Hours:

 

1st April – 31st October

 

Monday: Closed

 

Tuesday – Friday: 8:30–16:30

 

Saturday–Sunday: 8:00–16:00

 

 

1st November – 31st March

 

Monday–Friday: 8:00–16:00

 

Contact Information:

 

Address of the museum:4800 Vásárosnamény, Szabadság tér 26.

Head office and post address of the museum:4800 Vásárosnamény, Rákóczi út 13.

Phone:(+36) 45/ 470 638, (+36) 45/ 570 146

E-mail:info@beregi-muzeum.hu

Website: http://www.beregi-muzeum.hu

Szent István Memorial Park

 

The Memorial Park can be found next to the Tomcsányi Castle, where multiple artworks created by Aranka E. Lakatos sculptor can be seen; the bronze half-length statue of the agricultural politician Sándor Kiss, who was born in Vásárosnamény, and the bronze full-length statue of St. Stephen.

Location:4800 Vásárosnamény, Szabadság tér

 

Mother River with her Children

 

The statue composition called “Mother Rover with her Children” on the Szabadság Square is an artwork of symbolic meaning, representing the meeting of three rivers – Tisza, Szamos, Kraszna – at the city border. Formally the bathing mother and her children are giving a lyrical “action” to this piece of art, in which the mother (the river Tisza) is hugging her children (Szamos, Kraszna) in order for them to move forward together in the sweeping dynamism. The artwork was inaugurated in 1987.

 

Location:4800 Vásárosnamény, Fő tér

 

Reformed Church

 

The historic building of the reformed church can be found in the city centre. The original gothic church was built in the 14th century, and extended in the 18th century; however, it was reconstructed in 1937. A gothic keystone has remained from the old church; the epitaph of Zsuzsanna Lónyay. According to the stories the Transylvanian-type pulpit and the two Moses-chairs were made of the previous church’s wood material.

 

Address:4800 Vásárosnamény, Szabadság Square 8.

 

Szilva Thermal Bath and Wellness

 

The water of the bath was labeled as medicinal water in 2014. The alkali hydrogen carbonated medicinal water which comes up from a depth of 700 meters contains sodium, chloride and sulfate in a large amount. For the lovers of swimming there is a 16 meters long pool with 120 centimeters average depth that provides a pleasant way to relax. The wellness services of the spa are designated to help the physical and spiritual recreation of the visitors. Children can have a wonderful time at the aquatic nursery.

 

Contact Information

 

Address:4800 Vásárosnamény Beregszászi Street 1/b.

Phone/Fax:(+36) 45/ 470-180

E-mail: reception@szilvafurdo.hu

Website: www.szilvafurdo.hu

 

Atlantika Waterpark

 

Atlantika Waterpark which can be found a few hundred meters away from the free beach of Tisza provides a great source of entertainment all day for the whole family. It is welcoming visitors from May till September with its slide park covering an area of 4.5 hectares, thermal and experience pools and a seal show.

 

Contact Information:

 

Address: Vásárosnamény – Gergelyiugornya Gulácsi Street 56.

Phone:(+36) 45/570-112

E-mail:atlantikus@freemail.hu

Website:www.atlantika.hu

 

 

Free Beach of Tisza

 

The biggest attraction of Vásárosnamény is its waters. The silky sand free beach of Tisza in Gergelyugornya entices tourists every year, but it is also a favored harbor of the ones on a water tour.

Near the coast there are almost 400 wooden stilt houses which turn the coastal area into a real holiday resort. There are many clubs, catering units and restaurants close to the free beach that offer high quality services to the visitors.

 

 

Vizipocok Kikötő (Water Vole Harbor)

 

To the fans of active and extreme sports there is a possibility to rent hovercrafts, catamarans, BBQ grill and party boats, but they can also drive a jet-ski, wakeboard or surf. You can roam around the area by bicycle, tandem and segway on the built-up levee crest, and at nights you can have a great party in the clubs.

 

Location:Gergelyiugornya- Tisza coast recreation area

Phone:(+36) 30/288-4426, (+36) 30/288-2236

E-mail: vizipocok@vizipocok.com

Website: www.vizipocok.com

 

Plane-tree Lane

 

The plane-tree lane which consists of 86 trees and was planted at the beginning of the 20th century enjoys local protection. It can be found along the access route to the part of the city called Vitka in Vásárosnamény.

 

Location: 4804 Vásárosnamény-Vitka, Damjanich Street

Hunting Exhibition

The permanent exhibition was formed on 600m2 presenting fair game from the 5 continents. It demonstrates Africa, Asia, Canada, and also Europe is part of it, in which Hungary and Bereg is emphasized with its game and wildlife. Inside the exhibition space 80 prepared large mammals, 20 small mammals and about 40 birds were placed. As the door is opened the birds awaken along with the rising sun, and passing by them we can hear their singing, just as other animals placed in the exhibition sound with their own voice. Visitors are informed about the occurrence of the different species in an interactive way, via Ipads so as the hunters and civilians – especially children – may get an insight onto the relationship of the nature, the game and the hunter.

 

Address:4800 Vásárosnamény Szabadság Square 25.
Phone:06 30 372 47 70
E-mail:info@hunorhotel.eu

Website: www.hunorhotel.hu

Vásárosnaményi Ifjúsági Klub          

 

 

 

 

 

Eseménynaptár

Október 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

KÖZÖS ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL

Cím: 4800 Vásárosnamény
Tamási Áron u. 1.
Tel/Fax.: (06-45) 470-022; 470-035; 470-225
E-mail: hivatal@vasarosnameny.hu

Hivatali ügyfélfogadás
Hétfő: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 12:00
Péntek: 8:00 - 12:00

 

Térítési díj befizetés és ügyintézés
Hétfő: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Péntek: 9:00 - 10:00

 

Vásároisnaményi Járási Hivatal Kormányablak Osztály

Cím:4800 Vásárosnamény, Tamási Á. u. 1.
Tel: 45/795-079 Fax:45/795-080 (az ügyintézők melléken érhetőek el)
Időpontfoglalás: személyesen, telefonon, interneten (magyarorszag.hu)

Nyitvatartás
Hétfő: 7:00 - 17:00
Kedd: 8:00 - 16:00
Szerda: 8:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 18:00
Péntek: 8:00 - 16:00

(16 óra után csak bankkártyás fizetésre van lehetőség)

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI KORMÁNYHIVATAL VÁSÁROSNAMÉNYI JÁRÁSI HIVATAL
további elérhetőségei, egyébb információk

Top Free Bets Bonuses view here.

xmlns:og="http://ogp.me/ns#" xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"