vasárnap, október 21, 2018
Betûméret
 • Védetté nyilvánított Vásárosnamény-Vitka között húzódó „Vitkai Platánfasor” helyi jelentőségű védett természeti terület

  Bővebben

 • Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

  Bővebben

 • Zoárd nap környékén Vásárosnaményban a régi Kraszna hídon idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a város névadó legendájáról elnevezett Sokadalom. zoardnap.hu

  Bővebben

 • A Lónyayak  a honfoglalással egy időben kerültek a térségbe. Közülük sok jeles tudós, udvari főember, magas állami tisztségviselő, kiváló magyar hazafi került ki. Meghatározó szerepet játszottak a terület életében.   

  Bővebben

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Általános közzétételi lista

Szervezeti,személyzeti adatok Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok Gazdálkodási adatok

Bővebben

Közérdekű adatok

Közbeszerzések,sportkoncepció, szerződések, mellékletek, előterjesztések, nyilvántartások, cselekvési program

Bővebben

Testületi anyagok

Meghívók, testületi anyagok, testületi döntések, jegyzőkönyvek.

Online Kapcsolatfelvétel

Közvetlen kapcsolatfelvétel az Önkormányzattal.

Polgármester köszöntő

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Vásárosnamény város hivatalos honlapján!

Bízom abban, hogy weboldalunkon nézelődve megismerik Vásárosnamény nevezetességeit, a város és a környék természeti értékeit, múltját és jelenét. Vásárosnamény Magyarország Észak- keleti részén, Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében, a Tisza, Szamos és a Kraszna folyók találkozásánál fekszik. 1969- ben egyesült Gergelyiugornyával és Vitkával, majd 1979- ben városi rangot kapott. A város a beregi térség oktatási, kulturális, egészségügyi, gazdasági, kereskedelmi, idegenforgalmi és közlekedési centruma. Itt található a Felső- Tisza vidék legjobb adottságú Tiszai szabad strandja. A város kiemelkedő látványossága a tájegység páratlan régészeti, néprajzi értékeit és történetét bemutató Beregi Múzeum. A turisták által is elismert gyűjteményének 2007-től a felújított Tomcsányi- kastély ad otthont.  A belváros jellegzetes épülete a műemlék református templom. A városnéző látogatónak a szatmár - beregi táj ételkülönlegességeit is érdemes megismerni. A város vendéglátási kapacitása megyei viszonylatban is kiemelkedő. 2010-ben lettem Vásárosnamény polgármestere. Eddigi munkám során számos kihívással, feladattal találkoztam. Munkatársaimmal közösen azon dolgozunk, hogy városunkban minél élhetőbb környezetet sikerüljön megteremtenünk. Igyekszünk felkutatni a városunk számára értékes és előnyös lehetőségeket, pályázatok írásával és a lehető legkedvezőbben kihasználni az Európai Unió nyújtotta projekteket is. Törekszünk arra, hogy fejlesszük városunkat, munkahelyeket teremtsünk, hogy a városlakók valóban érezhessék, hogy biztonságuk és boldogulásuk egyaránt fontos nekünk.
Vásárosnamény és környéke rengeteg látnivalót rejt magában, lakói kedves, vendégszerető emberek. Bízom abban, hogy nem csak virtuálisan, hanem személyesen is ellátogat hozzánk!

Kellemes időtöltést és jó böngészést kívánok!                                                                                                                                               Tisztelettel: Filep Sándor, polgármester   
   

2018. 10. 19-én az Ukrán-Magyar etilén távvezeték szénhidrogén mentesítésére  kerül sor, amely a vezeték tartalmának lefáklyázásával jár. A fáklyázási tevékenység során jelentős mértékű láng- és füst jelenségek kialakulásával kell számolni, amelyet várhatóan erőteljes zajhatás követ.
A fáklyázás helyszíne: Vásárosnamény szakaszoló állomás.

HírekBővebben...
Pályázat (pénzügyi-gazdálkodási ügyintéző)

Vásárosnaményi Közös Önkormányzati Hivatal

a "Közszolgálati tisztviselőkről szóló" 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése

alapján

pályázatot hirdet

Vásárosnaményi Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzője
Jándi Állandó Kirendeltség

pénzügyi-gazdálkodási ügyintéző

munkakör betöltésére.

 

A közszolgálati jogviszony időtartama: határozatlan [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumával

együttműködve, az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet alapján
 ezennel kiírja a 2019. évre

a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot

felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok számára,

összhangban

 

a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata az Emberi Erőforrások Minisztériumával együttműködve, az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet alapján

ezennel kiírja a 2019. évre

a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot

felsőoktatási hallgatók számára

a 2018/2019. tanév második és a 2019/2020. tanév első félévére vonatkozóan,

összhangban

 

a [ ... ]

HírekBővebben...
TISZTELT LAKÓK!

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Fehérgyarmati Járási Hivatalának Élelmiszerlánc- Állategészségügyi Osztályának határozata alapján, dr. Szilágyi Péter mint a Vásárosnamény Közös Önkormányzati hivatal Jegyzője

 

2018. október 3. és 2018. október 23. között
Jánd, Olcsva, Vásárosnamény települések tekintetében
ebzárlatot és legeltetetési tilalmat [ ... ]

HírekBővebben...
TÁJÉKOZTATÓ (várakozás nélküli ügyintézés)

Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt Felhasználóinkat, hogy Társaságunk, a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. az SAP vállalatirányítási rendszerre történő átállást követően a napokban megküldte a 2018. július, augusztus havi számlákat. Ezek kézhezvételét követően megnövekedett a telefonos ügyfélszolgálatunkra, a Call Centerre (+36 80 205-157) beérkező megkeresések száma, [ ... ]

HírekBővebben...
Lomtalanítás 2018. október 2-5

Az Észak-alföldi Környezetgazdálkodási Kft. 2018. október 2-5. közötti időszakban végzi a lomtalanítást a vegyes hulladék gyűjtési napján, azzal azonos időpontban. Kérik a lakosságot, hogy a lomokat az ingatlanuk elé, saját hulladékgyűjtő edényeik mellé helyezzék ki. Felhívják a figyelmet arra, hogy tilos az alábbi hulladékokat kihelyezni, mivel azokat Társaságuk nem [ ... ]

HírekBővebben...

A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. értesíti a Tisztelt Felhasználókat, hogy 2018.09.24-től - 2018.09.25-ig 2200 órától 0600 óráig  az egészséges ivóvíz biztosítása érdekében Vásárosnamény-Vitka település ivóvízhálózatán csőhálózat mosatást végez. A munkálatok átmeneti enyhe nyomáscsökkenéssel, vízzavarosodással járhatnak. Tiszamenti Regionális Vízművek [ ... ]

HírekBővebben...

A MOL Petrolkémia Zrt. tájékoztatja az önkormányzatot, hogy 2018.09.19 - 09.21-e között a MOL Petrolkémia Zrt. tulajdonába tartozó ukrán-magyar etilén távvezeték inertmentesítésére kerül sor, amely a vezeték fáklyázásával jár. A fáklyázási tevékenység során jelentős mértékű láng- és füst jelenségek kialakulásával kell számolni, amelyet várhatóan erőteljes [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény presentation

Vásárosnamény is a hospitable village which can be found in North-East Hungary, in Szabolcs-Szatmár-BeregCounty, at the meeting point of the rivers Tisza, Szamos and Kraszna. The logo and slogan of the city – “Vásárosnamény is the heart of Bereg” – represents perfectly the cultural, economic and geographical position of the city in Bereg.  (www.vasarosnameny.hu)

The biggest attractions of Vásárosnamény are its waters. The silky sand free beach of Tisza in Gergelyiugornya entices tourists every year, but it is also a favored harbor of the ones on a water tour. Starting from 2017 Gergelyiugornya is going to be qualified as a stopping point of water tours with paddles, the water tour section will be reformed, and the teaching of kayak and canoe will be part of the curriculum in local schools. The shore of Tisza in Gergelyiugornya will be characterized by modern, innovative service units, new tourist attractions and a comfortably equipped free beach.

Due to entrepreneurial development a new camping for 50 people was formed, as well as a 600 meters long jet-ski course on the Tisza River, and there is a possibility to rent kayak, canoe, tandem, or to admire the area from a cruise ship or a raft.  For the ones looking for a good option to relax it is possible to rent a BBQ grill or a catamaran, with which you can dock at any plain you’d like, while wondering the wildlife of Tisza, the sand martins, and the grey heron colonies.(www.vizipocok.hu)

There are many programs taking care of the entertainment of the guests at Tisza beach: disco programs at the weekends, a Dragon Boat Festival in July, Face Festival in August, Tiszaparty Festival, opening and closing parties.

 

Atlantika Waterparkwhich can be found a few hundred meters away from the free beach of Tisza provides a great source of entertainment all day for the whole family.3 anaconda-slides, 2 shuttle-slides, wave-pool, thermal pool, two hydro massage-pools, swimming pool with the attached slides and the seal-show offer a great time to recreate for all guests from May until September. (www.atlantika.hu)

 

The Szilva Thermal and Wellness Bath built on the Tisza-beach welcomes its guests throughout the whole year. The 45 C° alkali hydrogen carbonated water which comes up from a depth of 700 meters contains sodium, chloride and sulfate in a large amount, and it has already been qualified as medicinal water. Its active ingredients are beneficial and helpful for healing digestive diseases, but they are also used for treating joint diseases and recreational purposes as well. The efficiency of the 36-38 C° thermal pool is increased by a neck shower, sole- and waist massage.

Besides the thermal pool there is a swimming pool, an outdoor experience pool, an aquatic nursery for children, and several wellness services which offer a great way to relax, and a physical and spiritual recreation. Visitors of the bath can lodge in one of the two-, three- or four-bedded rooms of SzilvaPanzió, which is established inside the bath. (www.szilvafurdo.hu

 

You can roam around the area by bicycle, tandem and segway on the built-up levee crest, and at nights you can have a party in the clubs.Vásárosnamény and the Bereg have great facilities for the cyclist tourists: more than 150 km long levee crest which also functions as a bikeway, nearly 100 rental bicycles, city guides that can be fitted on bicycles, a cyclist map of Szatmár-Bereg, qualified cyclist tour leaders, packages for cyclists, service points for bicycles, gastro bicycle tours with fixed appointments, and an information office open throughout the whole year; these facilities make it possible for active tourists to have a complex attendance. There is a reason why the “Bicycle-friendly City” prize has been awarded to this city several times. The completely plain area is easy and safe to walk through for families, youngsters and elders as well. Through the built-up levee crest we can admire such sights as the dry-mill in Tarpa, the reformed churches of Tákos and Csaroda, or the Museum of Bereg in Vásárosnamény, but the biggest attraction of this area is the landscape of Bereg, which provides visitors with calm and relaxing moments close to the nature. (www.b2.vasarosnameny.hu)

 

An outstanding sight of Vásárosnamény is the collection that can be found in the Museum of Bereg, which displays the unique archeological and ethnic values of the area, as well as its history, and which got a place in the Castle Tomcsányi. Next door the Hunting Exhibition can be visited, which is unique in the Eastern side of the country. The permanent exhibition was formed on 600m2 presenting fair game from the 5 continents. Visitors are informed about the occurrence of the different species in an interactive way, via Ipads so as the hunters and civilians – especially children – may get an insight onto the relationship of the nature, the game and the hunter.(www.hunorhotel.hu)

 

While exploring the Kraszna-promenade, or after a nice sightseeing tour we can step in one of the local restaurants, where we can get to know the food specialties of the Szatmár-Bereg area, and we can taste its hungaricum “palinkas”. At the end of their stay the tired tourists are welcome at several accommodations, which meet their needs: three- and four-starred hotels, pensions, campsites, rural and private accommodations. What’s more, wood-houses on the Tisza-beach are available as well.

 

A new program has been added to the series of events taking place throughout the whole year; the dragon boat road show organized on the Tisza-beach. The biggest event of Vásárosnamény, which was named after the denominator legend of the city, the Zoard-day Gathering is taking place in early July (07-09 July 2017) on the beach of Kraszna, in the city centre. In the Advent season not only locals, but also people coming from Bereg, Szatmár are welcome at the candle lightings on the Sundays of Advent, the programs of the collective preparations, the concerts.

 

Vásárosnamény, which is the proud owner of the city marketing diamond prize can be a good base of the “startours” which lead to Bereg, Szatmár, Kárpátalja and the Romanian Szatmár County, where it is great to leave from, and where it is great to return to. Between the oldest and also the most attractive walls we can find the Tourinform office, where you can get every piece of information concerning these tours. (www.facebook.com/TournformVasarosnameny)

Vásárosnaményi Ifjúsági Klub          

 

 

 

 

 

Eseménynaptár

Október 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

KÖZÖS ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL

Cím: 4800 Vásárosnamény
Tamási Áron u. 1.
Tel/Fax.: (06-45) 470-022; 470-035; 470-225
E-mail: hivatal@vasarosnameny.hu

Hivatali ügyfélfogadás
Hétfő: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 12:00
Péntek: 8:00 - 12:00

 

Térítési díj befizetés és ügyintézés
Hétfő: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Péntek: 9:00 - 10:00

 

Vásároisnaményi Járási Hivatal Kormányablak Osztály

Cím:4800 Vásárosnamény, Tamási Á. u. 1.
Tel: 45/795-079 Fax:45/795-080 (az ügyintézők melléken érhetőek el)
Időpontfoglalás: személyesen, telefonon, interneten (magyarorszag.hu)

Nyitvatartás
Hétfő: 7:00 - 17:00
Kedd: 8:00 - 16:00
Szerda: 8:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 18:00
Péntek: 8:00 - 16:00

(16 óra után csak bankkártyás fizetésre van lehetőség)

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI KORMÁNYHIVATAL VÁSÁROSNAMÉNYI JÁRÁSI HIVATAL
további elérhetőségei, egyébb információk

Top Free Bets Bonuses view here.

xmlns:og="http://ogp.me/ns#" xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"